1. Haberler
  2. Gündem
  3. İYİ Partinin Basın Sohbeti

İYİ Partinin Basın Sohbeti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti teşkilatının 15 günde bir basınla kahvaltıda bir araya gelme kararı alması sonrası, Parti İl binasında basın mensupları ile sohbet yapan İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, beraberindeki divan üyeleri ile gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerdeki yol haritasını açıklayan Karacan, Antalya’da 19 ilçe ve büyükşehir için adaylarını çıkaracağını ve bu amaçla çok sıkı bir şekilde hazırlandıkları vurgusunu yaptı.

Disiplin süreci

Başkan Karacan, yerel seçimde ittifak olasılığına değinerek. “Eğilmeyi değil dik durmayı tercih ediyoruz. Eğilip onlarla münakaşa edecek bir vaktimiz yok” dedi. Başkan Karacan, partisinin isimlerinden beş üyeyi disipline vermesi konusuna da değinerek, “Biz 7 aydır görevdeyiz. Bizim görevimiz derleyip toplamak. Bizimle ilgili asılsız ve gerçek dışı ithamlarda bulunanlara, muhatap bile olup cevap vermiyoruz. Eğer bir iddia da bulunursanız, bunun yalnızca akıl ve gerçekliğe uygun olmasını yanı sıra aynı zamanda bir kanıt veya dayanağının da olması gerekiyor. Fakat yazılanlara baktığımızda bunların hiç birini görmüyoruz o nedenle de cevap verme gereği duymuyoruz. Ağacın üstündeki meyveye erişmek isteyenler ya ağaca tırmanır ya ağacı keser. Onlar ağacı kesmek isteyen insanlar. Siyasi partilerin tüzükleri vardır. Bu tüzüğü hiçe sayan ve arkadaşlarımızla ilgili uzun zamandır sabırla bekliyoruz. Bu kişilerle alakalı önceden disiplin suçları da mevcut. Partiye zarar verici hareketleri olanları disipline sevk ettik. Bu direkt ceza alacaklar demek değil disiplin kurulunda savunma yaparlar eğer haklılarsa dönerler değillerse cezalarını alırlar. Biz tüzüğün verdiği yetkiyi kullanıyoruz ve yapmamız gerekeni yapıyoruz. Kişiye özel bir durum değil ama kişiselleştirilmiş şekilde şeyler yazıyorlar. İşte biz bunları ciddiye almıyoruz. Biz eğilmeyi değil dik durmayı tercih ediyoruz. Eğilip onlarla münakaşa edecek bir vaktimiz yok” ifadelerini kullandı.

En üzücü konu ilaç sıkıntısı

Kanser hastalarının ilaç bulmakta zorlandıklarına değinen başkan Karacan, konu ile ilgili olarak il başkan yardımcısı, eczacı Havva Betül Karataş’a sözü bıraktı. “İlaç krizi giderek büyüyor” cümlesiyle sözlerine başlayan Karataş, kanserli bir hastanın ilacını depodan 250 bin liraya aldıklarını, fakat SGK nın 140 bin lira ödeme yaptığını belirterek, “Buna dayanabilmenin imkanı yok” dedi. Bir sisteme kayıt olup sipariş verilmesinin önerildiğini fakat netice alamadığını anlatan Betül hanım, “Antalya’da 500 civarı kanser tedavisi gören hasta var. İlaçlarını kendi paraları ile almak zorundalar. Daha sonra avukat tutup SGK dan mahkeme yoluyla parasını tahsil edebilenler var ama bu süreç hastaları gereksiz yere çok zorluyor” dedi.

Karacan, parti teşkilatının yerel seçimler için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve milletin beklentilerine karşılık vermek için çaba harcadıklarını aktararak, “Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de çalışmalarımız sürüyor. Aday olabilecek önemli isimlerimiz mevcut. Şu anda 3 aday üzerinde yoğunlaşıldığını söyleyebilirim” dedi. Adayların kim olacağı sorusuna ise Karacan, “Parti olarak kimin aday olacağına ilişkin detayları ise daha sonra açıklayacağız. Parti örgütümüz saha da aktif bir şekilde çalışarak halkımızın sorunlarına kulak veriyor. Halkımızın sorunlarına yönelik ürettiğimiz projelerle, bu sorunlara çözüm bularak vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini daha iyi seviyeye çıkarak Antalya’yı daha yaşanır bir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber; Cengiz Savaşeri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYİ Partinin Basın Sohbeti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Akdenizde Spor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!